Neden Yurtdisinda Dil Egitimi?

ileadmin

Neden Yurtdisinda Dil Egitimi?

Yabanci dil ögreneceginiz en uygun yer hiç süphesiz o dilin konusuldugu ülkedir!
Globallesen dünyamizin rekabetçi kosullarina uyumlu bir birey olabilmeniz için ikinci bir dil biliyor olmak günden güne önem kazanmaktadir. Iyi bir ise girebilmek ve kariyerinizde hizla ilerleyebilmek için özellikle ortak dil olarak kabul edilen Ingilizce’ye ana diliniz gibi hakim olabilmeniz gerektigi artik bilinen bir gerçek.
Bu nedenledir ki ülkemizde Ingilizce, ana okulu egitim sisteminde bile yerini almistir fakat okullarda senelerce aldiginiz dersler, özel kurslar, egitim setleri sizi belirli bir Ingilizce seviyesine getirse de sonuç ne yazik ki pratik yapmadan Ingilizce ögrenilemeyecegidir. Akici bir Ingilizceye sahip olabilmek için en dogru çözüm Ingilizce’yi ana dil olarak konusuldugu ülkelerden birinde egitim alarak ve yasayarak ögrenmektir.

Yurtdisinda dil egitimi almak size neler kazandirir?
Gün içinde derslerden arta kalan zamaninizda bulundugunuz her yerde ingilizce ögrenmeye devam edersiniz.
Yurtdisinda alinan dil egitimi ile her gün derslerde ögrendiginiz bilgileri sosyal yasamda (sokakta, alisveriste, katildiginiz sosyal aktivitelerde vb) kullanarak ögrendiklerinizi pekistirebilir, böylelikle konusma ve anlama yeteneginizi sasirtici bir hizla gelistirebilirsiniz. Yurtdisinda yasadiginiz süre boyunca sürekli yabanci dilde düsünmek ve konusmak zorunda kalacaginizdan, egitiminiz asla dil okulunda bulundugunuz süre ile kisitli degildir.
Farkli ülkelerden edindiginiz dostluklar neticesinde degisik kültürler taniyip vizyonunuzu gelistirme sansina sahip olursunuz.
Yurtdisindaki egitiminiz esnasinda farkli ülke ve kültürlerden yabanci dil egitimi için gelmis birçok insanla arkadaslik kuracak ve bu sayede yabanci dilde iletisim yeteneginizi gelistirme firsatiniz olacaktir.

Yurtdisinda dil egitiminizin ardindan, gittiginiz ülkede egitiminize devam etmeye karar verebilirsiniz.
Yurtdisina dil ögrenmek amaciyla gidip sonrasinda lisans, yüksek lisans ve sertifika programlarindan birine katilabilir hatta devaminda gittiginiz ülkede profesyonel is tecrübeleri edinebilirsiniz. Bu sayede ülkenize çok daha donanimli döneceginizden rakiplerinizin önüne geçer, kendinize iyi maasli bir is bulabilirsiniz.

Yurtdisinda ikinci bir dili kisa zamanda ve etkin bir sekilde ögrenerek kariyerinizde hizla ilerleyebilirsiniz.
Türkiye’de iyi bir ise girebilmenin ilk sarti iyi derecede ikinci bir dil bilmek oldugundan, yurtdisi egitiminiz sayesinde edineceginiz iyi derecede yabanci dil bilgisi, küresellesen dünyamizda gelecekteki kariyeriniz için büyük bir sans yaratacaktir.
Yurtdisindaki dil egitimiz özgüveninizi artiracaktir.
Yurtdisinda dil egitimini tercih ederek, belki de ilk kez ailenizden ve yakinlarinizdan uzaklasacaksiniz. Her türlü karari kendiniz vereceginiz bu dönem esnasinda edineceginiz kisisel gelisim ve özgüven sayesinde basa çikilmaz sandiginiz durumlarin üstesinden gelme yeteneginiz gelisecek, yaratici ve yararli çözümler bulmaniz kolaylasacaktir.

Yeni bir ülke ve dünyaca ünlü birçok güzel yer tanima firsatiniz olur.
Dil egitimi için gitmis oldugunuz ülkede yasamanin getirecegi avantajla, o ülkenin kültür ve gelenekleri hakkinda bilgilenebileceginiz essiz bir deneyim yasarsiniz. Ayrica dünyaca ünlü yerleri, birbirinden farkli tarihi ve dogal güzellikleri görme firsatina sahip olursunuz.
Yurtdisinda dil egitimi, ileride ihtiyacinizin olabilecegi dil testlerinde (TOEFL, IELTS, Cambridge vb) basarili sonuçlar elde etmenize de yardimci olur.
Yurtdisinda bir kolej veya üniversitede okumak ya da bir sertifika programina katilmak istiyorsaniz akademik egitim için gerekli hazirlik için en dogru seçim, yurtdisinda dil egitimi almak olacaktir.

Yurtdisinda dil egitimi alarak tüm bu avantajlardan faydalanabilmeniz için sizi vakit kaybetmeden Express ofisimize bekliyoruz.

Yazar hakkında

admin administrator

Bir cevap yazın