İş Hayatında İngilizce ve Kariyer İlişkisi

ileadmin

İş Hayatında İngilizce ve Kariyer İlişkisi

İş hayatında ne yaparsak yapalım ya da daha geniş bakacak olursak, yaşamımızda ne yapacaksak yapalım hedefimiz hep başarılı olmak, başarılı olup yükselmektir. Başarı çoğu bireyin hayatında, para ve benzeri verilecek ödüllerden daha önemli, daha değerlidir. Peki ya iş hayatında başarılı olmanın yolları var mıdır? Bunu şirketleri inceleyerek irdelememiz mümkün. Günümüzde şirketleri yurtdışı ve yurtiçi merkezliler olarak ikiye ayırabiliriz.

Yurtdışı merkezli kuruluşlar için en önemli koşul takdir edeceğiniz gibi dil konusudur. Türkiye’deki bir şubede işe alınırsınız, bir süre sonra çalışmalarınızın karşılığı olarak daha yüksek yerlere getirilmek istenirsiniz, ama bu sefer alt kademesinde çalışacağınız kişiler yabancı patronlardır ve iletişim konusunda kesinlikle kusursuz olmanız gerekir. Şirketin gerek yabancı gerekse yerli patronlarının bulunduğu bir toplantı sırasında size söz hakkı verildiğini düşünün, kendinizi yabancı bir dilde iyi ifade edemezsiniz işi kaybetmeniz söz konusu olabilir, hem de terfi konumundayken – ki günümüzde iş İngilizcesi birçok eğitim kuruluşunca kabul edilen ve ayrıca dersler verilen* bir konudur. Bu yüzden iyi bir iletişim için, iyi bir İngilizce eğitimi almalısınız. Zira, anlık bir iletişim hatası sizi kariyerinizdeki hedefleri gerçekleştirmekten alıkoyabilir.

Yurtiçi merkezli şirketleri incelersek; İngilizce, kariyerinizi yükseltmek için bir numaralı yoldur. İyi bir İngilizceyle işinizi yurtdışı pazarlarına taşıyabilir daha iyi ticaret yapma imkânına erişip, patronunuzun gözüne girebilirsiniz. Aynı zamanda yurtdışı ticaretini takip ederek sektördeki son gelişmelere dâhil olabilirsiniz.

İngilizcenin bu derece önemli olduğu kariyer planlarında, iyi bir eğitim için, size tecrübesiyle Kaplan International Colleges yardım edebilir. Kaplan, 8 ayrı ülkedeki 44 farklı dil okuluyla, titizlilikle seçilmiş konaklama olanakları ve öğrenci desteğiyle size kusursuz bir destek sağlayacaktır.

Yazar hakkında

admin administrator

Bir cevap yazın