Fiyat Açisindan Hangi Ülkeyi Tercih Etmeliyim?

ileadmin

Fiyat Açisindan Hangi Ülkeyi Tercih Etmeliyim?

Hangi Ülkeyi Tercih Etmeliyim

Bütçenize En Uygun Ülke Seçiminde Express English’in tecrübeli danismanlarina Güvenebilirsiniz!
Yurtdisinda dil egitiminiz ile ilgili ülke seçimini bütçenize uygun bir sekilde yapabilmeniz için hangi ülkelerin hangi programlar için daha avantajli olduguna dair sizi bilgilendirmek istedik. Programin türü ve süresi fiyati belirleyen unsurlar olmakla birlikte ülke seçiminizi yaparken diger kriterleri de göz önünde bulundurmanizi öneririz.
Ingiltere
Ingiltere, Türkiye’den sadece 4 saat uzaklikta oldugundan uçak bileti diger ülkelere göre çok daha ekonomiktir.

Özellikle kisa dönemli Ingilizce egitimi planliyorsaniz Ingiltere’deki dil okullari, sizin için uygun fiyata kaliteli kisa dönem programlari sunmaktadir.

Ayrica kisa dönem kurs programlarina katilacaklar için kisa dönemli vize basvurulari çok ekonomik olup bu tip vize için sadece 200 TL ödemeniz gerekmektedir.

Ingiltere’deki sahil kasabalarinda yasam maliyetleri düsüktür.

Amerika
Uzun dönem Ingilizce dil kursu ya da akademik yil programini tercih edecekseniz Amerika’daki dil okullari size çok ekonomik program seçenekleri sunar.

Üniversite egitiminizi Amerika’da almak istiyorsaniz Amerika’daki dil okullarinda çok cazip avantajlara sahip olursunuz.

Master yapmayi planliyorsaniz mastere kabulünüzü saglayacak gerekli dil yeterlilik sinavlarina (TOEFL, GRE, GMAT) hazirlanabilmek için Amerika’daki dil okullarini tercih etmeniz çok mantikli bir karar olacaktir. Amerika’daki dil okullarinda katilacaginiz sinav hazirlik programi, kisa sürede master için gereken skorlara ulasmanizi saglayacagindan, yüksek lisans yapacaksaniz sizin için ekonomik bir çözüm olacaktir.

Kanada
Kanada’da egitim devlet kontrolü altindadir. Bu nedenle Ingilizce dil egitiminin en iyi yer oldugu söylenir. Bunun yani sira Kanada’daki dil okulu fiyatlari diger ülkelerdeki dil okullarina kiyasla çok daha ucuzdur.

Yasam maliyetleri, ulasim ve konaklama maliyeti çok uygundur.

Ayrica dil egitimi için Kanada’da bulunan ögrencilerine çalisma izni verildiginden part-time bir iste çalisarak egitim giderlerinizi düsürebilirsiniz.

Avustralya
Uzun dönem Ingilizce dil kursu ya da akademik yil programini tercih edecekseniz Avustralya’daki dil okullari size çok ekonomik program seçenekleri sunar.

Hedefiniz üniversiteyi yurtdisinda okumak ise Avustralya’daki dil okullarinda çok cazip avantajlara sahip olursunuz.

Master yapmayi planliyorsaniz mastere kabulünüzü saglayacak gerekli dil yeterlilik sinavlarina (TOEFL, GRE, GMAT) hazirlanabilmek için Avustralya’daki dil okullarini tercih etmeniz çok mantikli bir karar olacaktir. Avustralya’daki dil okullarinda katilacaginiz sinav hazirlik programi, kisa sürede master için gereken skorlara ulasmanizi saglayacagindan, yüksek lisans yapacaksaniz sizin için ekonomik bir çözüm olacaktir.

Malta
Gelir kaynagi turizm olan Malta’da kis mevsiminde turizm açisindan canlilik yasanmadigi için dil okullari, Malta için deger kazanmaktadir. Kis mevsiminde Malta’daki dil okullarini tercih etmeniz dil egitiminiz için ekonomik bir seçenek olacaktir.

Malta’da özellikle konaklama ücreti, diger ülkelere göre çok daha uygundur.

Yazar hakkında

admin administrator

Bir cevap yazın