6 ayda ingilizce öğrenmek mümkün

ileadmin

6 ayda ingilizce öğrenmek mümkün

englishGeliştirdiği yöntemle İngilizce’yi daha kolay öğrenilebilir hale getiren GENÇ AKADEMİ, 6 ay sonunda herkesin çok rahat İngilizce konuşabilmesini sağlar.
Tüm dünyada ortak dil haline gelen İngilizce, Türkiye’de de en çok kullanılan ve aranan yabancı dil olarak karşımıza çıkıyor. Eğitim imkanları ve ekonomik nedenlerle öğrenim sürecinde sıkıntı yaşayanlara İngilizce’nin daha kolay öğrenilebilir hale getirilebileceğini ifade eden Genç Akademi Eğitim Kadrosu, geliştirdiği yöntem hakkında bilgi verdi. “Türkiye’de İngilizce öğrenme sistemi çöplüğe dönmüş durumda. Mevcut sistemlerin bacasız saniyeden farkı yok. Piyasada kimsenin kullanmadığı kitaplar, setler ve sistemler satılıyor. Dolayısıyla dillerini öğretip gelir kaynaklarını aza indirgemek istemiyorlar” ifadelerini kullandı.

“İngilizce’de sadece 3 cümle yapısı var”

İngilizce’de yalnızca 3 cümle yapısı olduğunu belirten Genç Akademi Eğitim Kadrosu, “Şu an ülkemizde İngilizce öğrenme sistemleri “öğretmeme” üzerine kurulu. Her köşe başında bir kurs var ama İngilizceyi tam anlamıyla öğreten kurs sayısı yok denecek kadar az. Oysa ki öğrenmesi zor olan ve insanların yıllarını alan İngilizce’de sadece 3 cümle yapısı var. Yani ister 4 kelimelik, ister 25 kelimelik bir cümle kurun, hepsi bu 3 yapıya yerleşiyor” dedi.

Kursların ‘Kur’ oyunu

Kurslarda uygulanan kur sistemlerini de eleştiren Genç Akademi Eğitim kadrosu, “Bir dili 6’ya ya da 8’e bölmek ne demek? Bir dilin yüzde 15’ini bilmek gibi bir durum söz konusu olamaz. Hatta abartıp, “Sınav İngilizcesi”, “Konuşma İngilizcesi”, “Ticaret İngilizcesi”, “Yazışma İngilizcesi” gibi saçmalıkları piyasaya sürüyorlar. Türkçe’de böyle bir durum mümkün olabilir mi? Günde en az 2 saat bu işe ayırmak gerekli. Bizim programımıza göre 6 ay boyunca günde 2 saat İngilizceye ayıranların eline kimse su dökemiyor” diye açıklama yaptı.

Yazar hakkında

admin administrator

Bir cevap yazın